Baker Jacket Men
För arbetsdagar, resor och event är Baker Jacket Men ett plagg som håller varumärket synligt i rätt miljöer. Det här är därför ett bra val för personalplagg som ska fungera i mer än ett sammanhang. Den lämpar sig väl för tryck, transfer eller brodyr, vilket gör det lätt att anpassa profileringen efter behov.
Tekniska specifikationer:
- Baker-jackan (Baker Jacket) är framtagen i ett tekniskt 2-vägsstretchmaterial för obehindrad rörlighet och komfort.
- Jackans fyllning från Sustans® av Dupont- och Sorona® är lätt och luftig innanför tygets pressade kanaler.
- I förhållande till jackans värmande förmåga är ytterplagget förvånansvärt lättviktigt och fungerar både som ytterlager och undre lager en kall dag.
- Dragkedja framtill med auto-lock och skyddande lager vid halsöppningen.
- Fickor framtill med dragkedjor. -YKK-dragkedjor
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 1775,00 |
| Artikelnummer | 351466-580 |
| Modell | Herr |
| Material | Yttertyg: 87% nylon, 13% elastan. Vaddering: 100% polyester. Foder: 87% nylon, 13% elastan |
| Tvättråd | Maskintvätt vid 30 grader Ylle Handprogram max 400 varv centrifugering, Mild maskintvätt 30 grader, Tvätta separat, Blekning är inte tillåtet, Torktumla på låg temperatur, Torktumla med tennisbollar, Hängtorkas, Stryk ej, Ej kemtvätt |
| Textilvikt | Shell fabric: 120 g/m², Lining: 60 g/m² |
| Bruttovikt | 0.524 kg |
| Nettovikt | 0.4716 kg |
| Netto förpackningsvikt | 4.716 kg |
| Bruttovolym | 0.00705 m³ |
| Nettovolym | 0.00635 m³ |
| Förpackningsvolym | 0.06942 m³ |
| Bruttovikt förpackning | 5.24 kg |
| Förpackning | 10 PCS |
| Ursprungsland | CN |
| Förpackning | 1 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Lagersaldo | 222 st |
| Lagersaldo | 354 st |
| Lagersaldo | 573 st |
| Lagersaldo | 363 st |
| Lagersaldo | 250 st |
| Lagersaldo | 53 st |
| Lagersaldo | 51 st |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| Totalt pris | Tom kolumn | Tom kolumn | {total} |

