Cavalero Jacket
Cavalero Jacket passar företag som vill ge personalen ett användbart plagg med lång livslängd och hög synlighet. Samtidigt får du ett plagg som förstärker helheten utan att tumma på funktionen. Profileringen blir lätt att anpassa eftersom produkten lämpar sig för tryck, transfer eller brodyr.
Tekniska specifikationer:
- Cavelero är den ultimata businessjackan som passar för alla tillfällen och årstider.
- Jackan är framtagen i ett tekniskt tyg med vattentäta tejpade sömmar som skyddar mot lätt regn och vind.
- Insidan är sydd med kviltade sömmar och vadderingen är från miljövänliga Sustans av DuPont - Sorona ®.
- Detta foder håller dig varm från tidig höst till kalla vintermorgnar.
- Jackan är utrustad med en dold knappslå, avtagbar frontdel med YKK-dragkedja, vattentät dragkedja på bröstficka samt två yttre handfickor. - WP5000 / MVP3000 - Dragkedja och tryckknappar framtill
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 1795,00 |
| Artikelnummer | 351462-580 |
| Modell | Herr |
| Material | Yttertyg: 100% polyester. Vaddering: 100% polyester. Foder: 100% nylon |
| Tvättråd | Maskintvätt 30 grader, Tvätta separat, Blekning är inte tillåtet, Torktumla ej, Hängtorkas, Stryk ej, Ej kemtvätt |
| Textilvikt | Shell fabric: 290 g/m², Fôr: 38 g/m², Vattering: 100 g/m² |
| Bruttovikt | 1.158 kg |
| Nettovikt | 1.0422 kg |
| Netto förpackningsvikt | 1.0422 kg |
| Bruttovolym | 0.008 m³ |
| Nettovolym | 0.0116 m³ |
| Förpackningsvolym | 0.07537 m³ |
| Bruttovikt förpackning | 1.158 kg |
| Förpackning | 10 PCS |
| Ursprungsland | CN |
| Förpackning | 1 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Lagersaldo | 70 st |
| Lagersaldo | 272 st |
| Lagersaldo | 243 st |
| Lagersaldo | 94 st |
| Lagersaldo | 107 st |
| Lagersaldo | 104 st |
| Lagersaldo | 45 st |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| Totalt pris | Tom kolumn | Tom kolumn | {total} |

