River Recycled
River Recycled gör det enkelt att kombinera praktisk nytta med tydlig varumärkesnärvaro. Det är just den återkommande användningen som skapar reklamvärde över tid. Här fungerar gravyr eller tryck bra när du vill anpassa märkningen efter logotyp och användning.
Tekniska specifikationer:
- River Recycled är en stilren presentpenna med slimmad pennkropp tillverkad av 100% återvunnen aluminium (PCR).
- Pennan har blanka detaljer och en mattgrå pennkropp som gör sig väldigt bra med logo- eller namngravyr.
- Tryck är också möjligt i upp till 4 färger.
- Retursymbol ingraverad på pennans baksida.Återvunnen post consumer aluminum är ett miljösmart alternativ till pennor som tillverkas av nyproducerad metall dels eftersom processen använder 95% mindre energi och dels bidrar till minskad avfallsdeponering.
| Antal | 50 | 300 | 600 | 1200 | 2400 | 5000 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 17,40 | 14,50 | 14,20 | 13,50 | 11,70 | 11,30 |
| Artikelnummer | 20110 1107 F |
| Ursprungsland | Kina |
| Vikt | 16g |
| Längd | 140mm |
| Förpackning | Styckeförpackas i pappersetuier (gäller order med tryck/gravyr) |
| Refill | 1,0mm INGLI Metal Parker Style |
| Bläckfärg | Blå |
| Skrivlängd | 1000m |
| Leveranstid | 10-15 arbetsdagar efter godkänt korrektur |
| Övrig information | Produkttyp: Miljöpenna-återvunnen AluStatistikkod: 96081010 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Lagersaldo 20110-1107-F | 2 920 st |
Pennorna under detta varumärke kommer från hela världen, från olika tillverkare med noggrant kontrollerad produktion. Samtliga pennmodeller har valts ut med omsorg och med särskild tanke på att kunna erbjuda god kvalitet till ett rimligt pris.
Kulpennor levereras som standard med blått bläck och gel & rollerpennor med svart gelbläck.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| Totalt pris | Tom kolumn | Tom kolumn | {total} |

