Återvunnen akrylkeps ECOrange
Med Återvunnen akrylkeps ECOrange får du en profilprodukt som arbetar vidare även efter första utdelningen. Det gör den lämplig för kampanjer, personal, kundmöten och event där varje kontaktpunkt räknas. För profilering passar tryck, transfer eller brodyr bra på den här typen av produkt.
Tekniska specifikationer:
- Miljövänlig keps i återvunnen kraftig premium akryl som är både mjuk och slittålig samt bra för naturen då materialet är 100% återvunnet
- Strukturerad front och förböjd skärm i plast för fin passform
- Kardborrespänne bak för snabb och enkel justering av storlek
- Vävd eco range etikett bak
| Antal | 25 | 50 | 100 | 200 | 300 | 500 | 1000 | 2000 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 88,00 | 84,00 | 80,00 | 79,00 | 78,00 | 77,00 | 76,00 | 75,00 |
| Artikelnummer | 3981BL |
| Storlek | Justerbar |
| Material | 100% återvunnen akryl - 320g/m2 |
| Brodyrinformation | Kvalitetsbrodyr i upp till 12 st färger. Maxstorlek på keps 130x55 mm |
| Tryckmetoder | Transfertryck i upp till 80x50 mm på kepsar |
| Leveranstid | Blanka kepsar ca 3-4 dagar. Inkl. dekoration ca 2-3 veckor från godkänt fotoprov. |
| Information | Frakt och moms tillkommer |
| Förpackning | Kartong |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
Headwear tillhör branschens marknadsledande leverantörer av kepsar och mössor. Varumärket finns i över 14 st länder världen över och används av både företag, elitklubbar och kändiseliten. En del av den framgångsrika filosofin som präglat Headwear sedan starten 1974 har alltid varit:
Nyskapande idéer, hög service, god kvalité, snabba leveranstider och en attraktiv prisbild.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| Totalt pris | Tom kolumn | Tom kolumn | {total} |

