Fairtrade-märkt Pocket bag Drop
Med Fairtrade-märkt Pocket bag Drop får företaget en användbar produkt som syns i rörelse, i vardagen och i många olika miljöer. När väskan används om och om igen byggs igenkänning upp på ett naturligt och långsiktigt sätt. Här fungerar tryck, transfer eller brodyr extra bra beroende på hur ni vill lyfta varumärket i praktiken. Tekniska specifikationer: • En funktionell bomullspåse i pocketmodell som enkelt packas ihop i sin egen ficka, som är försedd med dragsko i kassens ena hörn • Bomullen är Fairtrade-märkt i följsam 140 grams kvalitet • All bomull är Fairtrade-certifierad, därmed handlad, kontrollerad och kommer från Fairtrade-producenter.Fairtrade innebär handel på bättre villkor och möjligheter för bomullproducenter i länder med utbredd fattigdom att investera i verksamhet och lokalsamhälle för en mer hållbar framtid • Genom att sälja sin bomull som Fairtrade, får odlare förbättrade handelsvillkor och möjlighet att investera i social utveckling och miljöhänsyn • Läs mer på www.info.fairtrade.net Kassen är 38 x 39 cm • Handtag ca 40 cm och den finns i naturfärgad och svart • Det finns möjlighet att trycka både på fram-/baksida och på fickan i hörnet så logon syns även när kassen är ihopvikt • Maximal tryckyta 26 x 19 cm / anpassat till fickan
| Antal | 1 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
|---|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 54,00 | 47,00 | 45,00 | 43,00 | 39,00 |
| Artikelnummer | 40214800 |
| Material | 140 gr bomull |
| Vikt | 80 gram |
| Vikt/kolli | 17,8 kg / 200 st |
| Koldioxavtryck | 0,63 kg |
| Ursprungsland | IN |
| Övrig information | Vid märkning av färre än 100 tillkommer ett underupplagetillägg. |
| Tryckmetoder | Screentryck |
| Tryckplacering | Framsida / Baksida /Ficka |
| Tryckstorlek | 26 x 19 cm / anpassat fickan |
| Storlek | 38 x 39 cm. Handtag ca 40 cm |
| Leveranstid | Omärkta produkter 1-2 dagar. Med tryck/brodyr ca: 14 dagar (Undantag finns) |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| 38 x 39 cm. Handtag ca 40 cm | 2039 |
AD company är ett av Sveriges äldsta profilföretag. Vi sätter stort värde på att skapa trygghet för våra kunder genom socialt ansvarstagande.
Kemikalietester utförs regelbundet. Via externa revisioner och kontinuerliga uppföljningsbesök i våra fabriker säkerställs en hållbar produktion.
Vårt sortiment är noga utvalt och vi har lager, tryckeri- och brodyranläggning under samma tak, så vi kan hålla hög servicenivå och kvalitet.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| Totalt pris | Tom kolumn | Tom kolumn | {total} |

